Wybieramy gogle narciarskie – kilka cennych porad

Wybieramy gogle narciarskie – kilka cennych porad

Kiedy już zdecydowaliśmy się na urlop w górach i marzy nam się szaleństwo w białym puchu, powinniśmy zadbać o odpowiedni sprzęt, który nam to zapewni.  Poza nartami, ubiorem, kaskiem, trzeba wziąć pod uwagę gogle narciarskie. Jest istotna, wręcz integralna część w którą powinien wyposażyć się każdy narciarz. Z tego względu, że to właśnie one chronią naszą twarz przed wiatrem, odpryskami lodu, opadami atmosferycznymi a co najważniejsze umożliwiają nam swobodne widzenie nawet w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych, jak również chronią nasze oczy przed zbyt mocnym światłem słonecznym, które w przeciwnym razie mogłoby nas oślepić. Co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do nieciekawej sytuacji na stoku w postaci zderzenia się z innym narciarzem bądź snowboardzistą, czego nikomu nie życzę. 

Gogle narciarskie, ich rozmiar a dopasowanie do naszych potrzeb

Wybierając gogle na narty trzeba wziąć pod uwagę obwód naszej głowy by odpowiednio je dopasować do naszych potrzeb. Najczęściej poniżej 55 cm będą oznaczone jako rozmiar S/M. Powyżej tej wartości czyli zaczynające się od 56 cm to L oraz XL. Trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie gogle będą kompatybilne z każdym kaskiem. Dlatego przed zakupem, należy skonsultować się z pracownikiem sklepu, by pomógł nam skompletować pasujący zestaw. Oczywiście rynek przepełniony jest różnym rodzajem gogli których cena zaczyna się od 30 złotych po takie które wyciągną z naszego portfela 300zł i więcej. Różnią się one wytrzymałością, rodzajem zastosowanych materiałów, jakością oraz komfortem użytkowania. Dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem lepiej jest zakupić sprzęt z trochę niższej półki by się w ogóle przekonać czy im się to spodoba. Jeżeli tak, to proszę bardzo. Wraz ze zdobywaniem umiejętności nasze wymagania zaczną wzrastać przez co będziemy potrzebowali czegoś lepszego i bardziej wytrzymałego. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie by kupić lepszy, droższy zestaw.

Jeżeli natomiast nie jesteśmy fanatykami narciarstwa i tylko wypożyczamy sprzęt to bez problemu osoba pracująca na miejscu doradzi nam w profesjonalny sposób.