Rowery Giant

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się produkcją rowerów, dlatego też wiele osób ma nie mały problem ze znalezieniem tego odpowiednie dla siebie. Niezdecydowani powinni zapoznać się z ofertą marki Giant, w której każdy z całą pewnością znajdzie coś najbardziej dostosowanego do własnych potrzeb.

Kilka słów o marce Giant

Firma Giant powstała w 1972 roku (w Polsce jej pierwsze produkty pojawiły się w 1991 roku). Giant jest bez wątpienia marką wyjątkową, która ciągle doskonali swoje produkty, jednocześnie zwiększając komfort jazdy. W ciągu całego okresu działania firmy nie jeden rower Giant wygrał Mistrzostwa Świata czy został laureatem prestiżowej nagrody przydzielanej w branży rowerowej. Rowery Giant cenione są nie tylko za duży komfort jazdy, ale również za doskonałą, często niebanalną estetykę.

Rowery Giant

Wszystkie rowery Giant podzielić można tak naprawdę na trzy grupy. Pierwszą z nich są rowery typu on-road, które w użytkowaniu sprawdzą się jedynie na dobrze przygotowanych trasach. W tej grupie znajdują się przede wszystkim rowery szosowe, miejskie oraz rekreacyjne. Kolejna grupa to rowery typu off-road, z których użytkowania zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy długiej jazdy po bezdrożach. Charakterystyczną cechą takich modeli jest przede wszystkim wzmacniana konstrukcja oraz liczę, bardzo przy tym praktyczne akcesoria. Trzeci typ rowerów Giant to rowery typu x-road, które doskonale łączą w sobie cechy rowerów typu off-road oraz on-road. W tej grupie znaleźć można modele rowerów dedykowane do użytku przez profesjonalnych kolarzy (takie rowery idealnie sprawdzą się przy szlifowaniu formy).

Giant – dlaczego ta marka a nie inna?

Pomimo tego, że Giant nie jest polską marką (a tajwańską) ma w swoich produktach wiele ciekawych rozwiązań sprawiających, że rowery tej marki dają duży komfort i przyjemność jazdy rowerem. Pod względem kosztów zakupu roweru, to można powiedzieć że są dość zróżnicowane, w zależności od stopnia technologicznego zaawansowania danego modelu.