Google asystent wkrótce w Polsce

Google asystent wkrótce w Polsce

Polski rynek szybko dostosowuje się do najnowszych rozwiązań w zakresie nowych technologii. W Polsce, jako szósty kraj na świecie, Google wprowadził usługę Android Pay. Obecnie testowana jest polskojęzyczna wersja Google Assistant – wirtualnego asystenta, który umożliwia komunikację z urządzeniem.

Obsługa poleceń głosowych jest obecnie jednym z najważniejszych kierunków rozwoju w zakresie wykorzystania Internetu i komunikacji z urządzeniami. Dzięki nim można w łatwy sposób dokonywać zakupów, sprawdzać stan swojego konta bankowego lub umówić się na wizytę za pośrednictwem infolinii z systemem IVR obsługującym komendy głosowe. W przyszłości będzie można zamówić taksówkę, kupić bilet lotniczy lub zmienić kanał w telewizorze. Niestety, nadal nie ma rozwiązań głosowych w języku polskim.

W polskich sklepach można kupić głośniki Amazon Echo i Google Home wyposażone w asystentki głosowe, ale nie można w pełni wykorzystać ich potencjału. Żadna z nich nie oferuje usług w języku polskim. W grudniu 2017 roku Amazonka uruchomiła aplikację Alexa w polskim App Store i Google Play. Chociaż nadal trzeba z nią rozmawiać po angielsku, zostanie ona zapytana o pogodę, poda nam ją na lokalizację w Polsce, a budzik ustawi się na godzinę 7.00 naszego czasu (a nie w innej strefie czasowej).