Apple Pay kontra Samsung Pay kontra Google Pay

Apple Pay kontra Samsung Pay kontra Google Pay

Który system płatności mobilnych jest najlepszy?
Tak wiele sposobów płacenia, tak mało czasu. Oto podział.

Płatności mobilne chcą zamienić portfel na telefon lub w niektórych przypadkach na zegarek.

Zamiast nosić przy sobie gotówkę i karty, po prostu stuknij telefon, aby zapłacić. Obecnie trzy najbardziej znane systemy to Apple, Samsung i Google, choć niektóre marki, takie jak Garmin i Fitbit, oferują również własne systemy płatnicze.

Jak więc porównać Apple Pay, Samsung Pay i Google Pay i który z nich jest najlepszy?

 

Dlaczego warto skorzystać z płatności mobilnych?

Jeśli chodzi o dostępność, po dodaniu karty do jednego z portfeli komórkowych, powinna istnieć możliwość korzystania z niej w dowolnym kraju, który akceptuje płatności zbliżeniowe, pod warunkiem, że w normalnych warunkach można korzystać z karty fizycznej w tym miejscu. W przypadku Samsung Pay obejmuje to również każdy terminal z czytnikiem kart magnetycznych.

 

Płatności mobilne offline

Apple Pay i Google Pay wykorzystują technologię NFC lub komunikację bliskiego pola do obsługi płatności zbliżeniowych. Wystarczy dotknąć telefonu do kompatybilnego terminala, a transakcja zostanie zakończona.

Samsung Pay wykorzystuje NFC i technologię zwaną bezpieczną transmisją magnetyczną (magnetic secure transmission – MST). Gdy trzymasz telefon przy dowolnym terminalu, emituje on sygnał symulujący pasek magnetyczny na karcie.

Oznacza to, że współpracuje on z niemal wszystkimi terminalami, bez konieczności aktualizacji systemów w punktach sprzedaży. Jedyną sytuacją, w której MST nie będzie działać, jest konieczność włożenia karty do szczeliny czytnika, tak jak na stacji benzynowej.

Płatności offline są również obsługiwane na wszystkich trzech platformach, dzięki czemu można dokonywać ograniczonej liczby transakcji, jeśli nie masz sygnału komórkowego lub Wi-Fi.