Dieta sokowa – jakie są zasady?

Dieta sokowa – jakie są zasady?

Jeżeli zamierzasz przejść na dietę sokową, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak ona dokładnie wygląda i na czym konkretnie polega. Bez tych informacji nie masz co zabierać się za oczyszczanie organizmu. W takim wypadku dieta sokowa wyrządziłaby ci więcej szkód niż pożytku, a tego na pewno byś nie chciał. Odkryj więc jej główne i niezmienne zasady. Potem się ich trzymaj, a wszystko będzie dobrze i osiągniesz to, co planowałeś.

Diety sokowe, czas trwania

Po pierwsze – czas trwania. Ile powinieneś być na diecie sokowej? Zakłada się, że takie absolutnie minimum to trzy dni. Jeżeli pociągniesz dietę przez jedną dobę, zupełnie nic ci to nie da, a może nawet zaszkodzić, bo po jednodniowym detoksie będziesz tak głodny, że następnego dnia pochłoniesz dużo więcej niepotrzebnych kalorii. Jeśli natomiast chcesz osiągnąć maksymalne korzyści, przedłuż sobie taki detoks do tygodnia. Wytrwaj na nim całe siedem dni, a dasz organizmowi szansę na całkowite pozbycie się zalegających w nim toksyn. Nie powinieneś natomiast być na detoksie dłużej. Dietetycy uważają, że po takim czasie organizm zaczyna się już buntować i dochodzi w nim do negatywnych zmian.

Dieta sokami, jak wycisnąć z niej najlepsze rezultaty?

Diety sokowe zakładają spożycie soków owocowych oraz soków warzywnych. Musisz pić je jednak o odpowiednich porach. Po napoje wyciśnięte z owoców staraj się sięgać do godziny dwunastej w południe. Jako że składają się one głównie z cukru, dasz swojemu organizmowi optymalną ilość czasu na to, by je strawił i przetworzył na energię dającą ci paliwo do życia. Gdy natomiast zrobisz się głodny po południu, sięgaj już raczej po soki warzywne. Potrafią być one równie smaczne jak te owocowe, bo zawsze możesz je nieco zmodyfikować. Jeżeli tylko czujesz, że zwykły sok z buraka nie przejdzie ci przez gardło, dodaj do niego trochę cynamonu, imbiru i kilka listków mięty. Możesz kombinować z różnymi połączeniami. Taka dieta wręcz pobudza wyobraźnię kulinarną.

Dieta sokami nakazuje ci również bezwzględne odstawienie pewnych produktów spożywczych. Nie wolno ci na niej sięgać po kofeinę, napoje energetyczne oraz mocną herbatę czy napoje alkoholowe. Możesz natomiast spokojnie pić duże ilości wody i słabe napary ziołowe. Wytrwanie na takiej diecie wbrew pozorom nie jest specjalnie trudne.

Bezkonkurencyjną ofertę soków znajdziesz na https://naturacoldpress.pl